Çandarlı Limanı ve Arsa Fiyatları

Çandarlı LimanıKuzey Ege Limanı inşaatının başlaması ile ve ilk geminin 2013 yılında yanaşması planlandığından Çandarlı’da ev ve arsa  piyasası Çandarlı liman bölgesine ve Çandarlı merkeze yatırım yapmayı düşünen yatırımcıların iştahını kabartmaya başladı.

Çandarlı’da gelişen teknoloji ile birlikte ultra lüks bina ve site imalatlarına her gün bir yenisi ekleniyor. Daha önce merkezde müteahhitler arsa sahiplerinden %30 ile inşaat izni alırken, şimdi bu oran %50′lere çıkmış durumda. Çandarlı limanı ve arsa fiyatları bir birini tetikliyor. Liman inşaatı ilerledikçe, arsa ve ev fiyatları da artıyor.

Kuzey Ege Limanı ve çevresinde arsa yatırımı yapacakların bir kaç hususa dikkat etmeleri gerekir.

1- Aldığınız arsanın getirisini iyi hesaplamanız gerekmektedir. Konteynır stok yapılacak yerde olması size artı kazanç olarak dönebilir.

2- Arsanın yapılacak olan yollara yakınlığını ve bu yolların ne zaman yapılacağını araştırın. Arsayı aldıktan sonra ulaşım sorunu halledilmez ise bu size kayıp olarak dönebilir.

3- Alacağınız arsa ileride ev yapımına uygun mu? Liman tam faaliyete geçtiğinde çalışan kişiler kalacakları yerlere ihtiyaç duyacaklar. Limana yakın ve ev yapımı için uygun olan arsa sizi kira geliri getirebilir.

4- Limana yakın bölgeden aldığınız arsa site yapımı için uygun olabilir mi? İnşaatı kendiniz yapamazsanız müteahhit vasıtasıyla yapabileceğiniz konumda mı? Mutlaka araştırın.

Çandarlı Limanı

Çandarlı Yarımadası

Gayrimenkul yatırımı doğru yapılırsa Türkiye şartlarına göre iyi kazandıran bir sektördür. Dünya sıralamasında ilk 10 içeresinde bulunacak bir liman bölgesinde ticari ve imarlı arsalar umduğunuzdan çok daha iyi pirim yapacaktır.

İmarsız bir arsaya yatırım yapmak bazı riskler taşıyabiliyor. Fakat bu gelişmekte olan bir bölgede, büyük şirketlerin yatırım yapacağı alanlarda yapılırsa, 5-6 senelik bir bekleme sürecinde arsanın çok iyi primler yapması mümkün oluyor.

Çandarlı Limanı ve çevresinde, doğru zamanda doğru arsayı alarak yatırım yapanlar, doğru zamanda arsayı ellerinden çıkardıklarında iyi kazanç elde edeceklerdir.

Yararlı bir yazı ise paylaşmak istermisin ?

    Mesaj Bırak

    © 2012 Çandarlı Emlak Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir yazı ya da resim kaynak belirtilmeden kullanılamaz. | Ege'nin İncisi Çandarlı | Çandarlı Firma Rehberi