Kuzey Ege Limanı Projesi: Emlak Yatırımı

Çandarlı LimanıÇandarlı, İzmir’in şirin bir tatil beldesidir. Denizi, tarihi kalesi ve evleri ile M.Ö 4000 yılına kadar uzanan bir tarihe sahiptir. Yarım ada olmasından dolayı uzun bir sahil şeridi bulunmaktadır. Uzun kumsalları ve masmavi olan denizi ile yaz aylarında tatil yapmak isteyen kişilerin uğrak yeridir. Günümüzde Türkiye’nin en büyük projelerinden biri olan Kuzey Ege Limanı Projesi ile gündemdedir. Bu liman inşaatı Çandarlı ve çevresinde çok büyük değişikliklere sebep olacaktır.

Kuzey Ege Limanı Projesi beraberinde Çandarlı nüfusunda artışa sebep olacaktır. 15 Mayıs 2012 tarihinde Çandarlı Limanı inşaatının başlaması ve kişilerin yazlık taleplerinin artması Çandarlı’da inşaat sektörünün hızla gelişmesine sebep olduğundan bugün Çandarlı bir şantiye görümüne sahiptir. Yaz aylarında 80 bini bulan nüfus arz ve talebin artmasına neden olmaktadır. Belediyenin alt yapı çalışmaları ve yatırım değeri yüksek villa ve ev imalatı Çandarlı’nın hızlı bir şekilde görünümünü ve nüfusunu değiştirmektedir.

İnşaat firmaları Çandarlı’da 3 katlı binalar imal etmekte ve genellikle 3. katlar dubleks şeklinde yapılmaktadır. Arsanın bulunduğu bölge durumuna göre %30 – %50 arası inşaat yapımına izin verilmektedir. Kanalizasyon sistemi döşenmiş olan Çandarlı’da, arıtma sistemi henüz faaliyete geçmediğinden konutlarda septik çukurları özel vidanjör ya da belediye ye ait vidanjörler ile boşaltılmaktadır.

Bugün Çandarlı’nın giriş kısmı, merkez ve Denizköy yolu üzerinde birçok site bulunmaktadır. Vilkop, Çantek 1-2, İmbat Sitesi, Meltem Köy, Piri Reis, Eyko, Bimeyko, Mavi Kum, İlkyankı, Alkoru, Çandarlı Tatil Köyü gibi sitelerin dışında, bu sitelere her gün yenileri eklenmektedir.

Kuzey Ege Limanı projesi birçok yatırımcının ve uluslar arası çalışan firmaların bölgeye yatırım yapmasına sebep olmaktadır. Bugün Çandarlı’dan emlak ya da arsa gibi gayrimenkuller almak, Çandarlı Limanı’nın tam olarak faaliyet geçmesi ile artan nüfusa paralel olarak emlak taleplerinin artmasına sebep olacağından karlı bir yatırım olabilir.

Çandarlı Limanı

Kuzey Ege Limanı İnşaat Sahası

Yararlı bir yazı ise paylaşmak istermisin ?

    Mesaj Bırak

    © 2012 Çandarlı Emlak Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir yazı ya da resim kaynak belirtilmeden kullanılamaz. | Ege'nin İncisi Çandarlı | Çandarlı Firma Rehberi